
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 12.8 mm |
| Width | 7.5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Height | 2.65 mm |
| Packaging | Tube |
| Thickness | 2.35 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Number of Bits | 8 |
| Turn-On Delay Time | 200 ns |
| Propagation Delay | 150 ns |
| Logic Function | Shift Register |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Direction(Counting Sequence) | Unidirectional |
| Number of Input Lines | 1 |
| Number of Output Lines | 9 |
| Function | Shift Register |
Stock: 2796
Distributors
pcbx
Unit Price$1.68336
Ext.Price$1.68336
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.68336 | $1.68336 |
| 10 | $1.10115 | $11.01150 |
| 25 | $0.95154 | $23.78850 |
| 50 | $0.86980 | $43.49000 |
| 100 | $0.79509 | $79.50900 |
| 300 | $0.71923 | $215.76900 |
| 500 | $0.65060 | $325.30000 |
| 1000 | $0.57195 | $571.95000 |
| 3000 | $0.53255 | $1597.65000 |
| 5000 | $0.49586 | $2479.30000 |
